Skip to content

Dzień dobry!

Takie były plany i założenia.

Dzień dobry! Tak chyba powinno się zacząć, gdy się długo z kimś nie rozmawiało. Ja już od dawna nie pisałem, więc zacznę od klasycznego przywitania. Chciałbym powiedzieć: wróciłem. I chciałbym mieć też pewność, że na dobre.

Uczciwie przyznam, że pewności tej nie mam, bo wiem, że tych prób powrotów było już przynajmniej kilka. Ostatnio jednak zaplanowałem sobie pisanie na 4 domenach jednocześnie z założeniem, że na każdej z nich będę pisał na konkretny temat. Szybko zabrakło na to sił, czasu i motywacji i skończyło się tym, że nie pisałem na żadnej.

Postanowiłem więc podejść do tego tematu z drugiej strony i ujednolicić te wszystkie adresy. Zebrałem więc wszystkie 4 domeny i skierowałem na jedną, która jeszcze nigdy dotąd nie była wykorzystywana.

Od dziś domena www.jakubwolak.pl to mój jedyny adres w sieci. No dobra, pozostałych nie likwiduję, ale kierować będą na tą jedną stronę i ewentualnie jej odpowiednie podstrony. Skorzystam z tego, że postęp jaki zrobili programiści WordPressa przez ostatnie kilka lat gdy nie udzielałem się w sieci, jest wręcz ogromny. Już gdy prowadziłem HelpMaca, nie wykorzystywałem nawet połowy możliwości jakie dawał ten skrypt, a dziś trudno wykorzystać nawet 10%.

Przyznaję jednak, że chociaż początkowo mój opór wobec tych wszystkich nowości był spory – Elementora, wciskanego nam na siłę unikałem jak ognia, lecz gdy w końcu nie było takiej możliwości, przyznaję, że jest to całkiem pomyślane narzędzie. Przyznaję, że po przestawieniu się do niego, dużo szybciej się pracuje. I łatwiej zrobić skomplikowane rzeczy. Budowanie witryn staje się zatem coraz prostsze i dostępniejsze.

Skoro jednak wróciłem warto zacząć od odpowiedzi na pytanie, gdzie byłem gdy mnie nie było.

Byłem, nie uciekłem od Internetu ani o krok. Paradoksalnie spędzałem w WordPressie więcej czasu niż kiedyś. Po tym jak skończyłem z HelpMacem, skupiłem się na studiach, by potem zająć się komercyjnym wykonywaniem stron www. Pisałem więc nie dla siebie, a dla innych. Ale pisałem.

Przyznaję jednak, że trochę się zmieniłem.

Nie jestem już takim maniakiem technologicznym jak kiedyś. Znowu mam iPhone, ale za to SE 2020 i mam nadzieję, że szybko go nie zmienię. Tak samo jak laptopa, gdzie nawet nie wiem czy zaktualizuję go do nowego Windowsa. Skoro działa, to lepiej nie ruszać, bo może być gorzej. Pamiętam, że gdy kiedyś spotykałem się z takim podejściem, łapałem się za głowę. Tyle możliwości omija żądnych stabilności ludzi.

No i zacząłem jak widzicie bardziej filozofować. Ale może to przejściowe. Taką przynajmniej mam nadzieję.

Najważniejsze jednak: ruszam z Fundacją!

Mam nadzieję jednak, że start tej strony, będzie jedynie ciekawostką czy rozpoczęciu działań w ramach Dolnośląskiej Fundacji Wspierania Młodzieży. Przyznam, że powinienem to zrobić już dawno temu, ale zarejestrowałem ją zaraz przed pandemią, gdy trzeba było nagle się zwijać, pakować, opuścić Dolny Śląsk. Potem wróciłem, ale pojawiło się sporo zleceń na strony internetowe, a klientom się nie odmawia. Z taką myślą odkładałem to z miesiąca na miesiąc.

W końcu jednak uznałem, że dalsze odwlekanie tego nie ma już sensu i trzeba powiedzieć startujemy. Plusem tego odwlekania było to, że moje umiejętności znacząco wzrosły, przez co mogę sobie pozwolić na dużo więcej. Już teraz szepnę słowo, że Instytut Młodych to nie ostatni z moich pomysłów. Raczej wręcz pierwszy.

Przyznaję więc, że moja główna uwaga będzie z pewnością skierowana na projekty związane z DFWM. Stronę tą jednak także zaplanowałem, bo to by w jednym miejscu zmieścić wszystko inne i by przygotować miejsce, w którym mógłbym umieścić wpis bądź komentarz do sytuacji, który nie powinien być kojarzony z Fundacją, a z różnych powodów powinien być opublikowany. Nie wiem czy taka sytuacja będzie mieć miejsce, ale wolę wyprzedzać rzeczywistość i nie musieć odpalać jakiegoś strumienia kontaktu awaryjnie.

Jednocześnie, skoro już wszystkie pozostałe projekty skupiłem na jednym adresie, mam nadzieję, że jego utrzymanie – choć jedynie w wolnych chwilach – tym razem już się uda. Mam nadzieję, że awaryjnych komentarzy umieszczać tutaj jednak nie będzie trzeba, a adres ten będzie dla mnie małą odskocznią od działań związanych z Fundacją.

W szczególności jednak zapraszam Was wszystkich do InstytutuMłodych.pl – niezależnie od tego ile macie w rzeczywistości lat, jestem przekonany, że duchem jesteście bardzo młodzi i znajdziecie tam dla siebie dużo ciekawych informacji. A jeśli macie sugestie co do dalszych wpisów, nie przestaję na nie oczekiwać!

Tags :

Share :

jakub

27 letni informatyk, z 25 letnim stażem, niegdyś redaktor naczelny portalu HelpMac.pl skupionego na technologiach Apple. Obecnie webdeveloper i Prezes Dolnośląskiej Fundacji Wspierania Młodzieży.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

*

Autor

Poznajcie JakubWolak.pl - moją nową stronę, która łączy w sobie wszystkie poprzednie. Zrozumiałem niedawno, że mój poprzedni plan rozbicia wpisów na 4 domeny, przy stale rosnącej liczbie obowiązków raczej nigdy nie doczeka się realizacji. Dlatego zrobiłem odwrotny krok - scaliłem wszystkie strony pod jednym adresem. Mam nadzieję, że dzięki temu poznanie mnie jeszcze lepiej stanie się tym samym jeszcze łatwiejsze!

Jakub Wolak

Projekty:

Najnowsze wpisy:

Categories